Badanie ginekologiczne u suk
Autor: prof. dr hab. Wojciech Niżański
Cena: 123,00 zł
w tym 23% VATCzego dowiesz się z materiału?
Prezentowane w materiale filmowym zagadnienia cieszą się niezwykła popularnością i zainteresowaniem wśród hodowców. Obserwuje się niesłabnący wzrost populacji zwierząt cennych genetycznie. Konsekwencją jest coraz częstsze pojawianie się zaburzeń związanych z rozrodem, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej.
Badanie ginekologiczne przeprowadzane jest w trzech grupach przypadków: pierwszą grupę przypadków stanowią ewidentne choroby narządów płciowych (wypływ z dróg rodnych czy obrzęk zewnętrznej części narządu płciowego), druga grupa to przypadki bardziej skomplikowane, bo dotyczące niepłodności. Trzecia grupa przypadków dotyczy badania wykonywanego dość często, czyli wspomnianego wyżej optymalnego terminu krycia.
Szkolenie prowadzi: prof. dr hab. Wojciech Niżański
Czas trwania: 40 min
Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z wybranego przez Ciebie filmu edukacyjnego - poznaj naszą obietnicę 3 korzyści NAJ:
Najkorzystniejsza cena
Nasz film to najkorzystniejsza kosztowo forma profesjonalnego szkolenia zawodowego – cena zakupu filmu jest niewygórowana, nie ma konieczności ponoszenia kosztów wyjazdu na miejsce szkolenia.
Najwygodniejszy odbiór
Najwygodniejszy sposób na zdobycie wiedzy – film możesz oglądać w dowolnym momencie, na każdym urządzeniu (komputer, tablet, telefon), jeśli pojawią się pytania dotyczące korzystania z filmu, odpowiedzi w każdej chwili można znaleźć na naszej linii pomocy technicznej.
Najprzydatniejsza wiedza
Najprzydatniejsza wiedza przekazywana przez doświadczonych ekspertów – nasz film to konkretne porady lekarzy praktyków, możliwe do zastosowania od razu w codziennej pracy.
W filmie przedstawiono m.in. pełne badanie ginekologiczne i jego kolejne etapy, które zobrazowane są szczegółową demonstracją i omówieniem przez prowadzącego.
Kupując dostęp do pełnej wersji szkolenia poznasz szczegółowo etapy i metody, dzięki którym przeprowadzane jest badanie ginekologiczne, na które składają się
- wywiad
- badanie kliniczne
- badanie ultrasonograficzne
-cytologia pochwy
- badanie endokrynologiczne
- inne metody, m. in. badanie endoskopowe-waginoskopia
- omówienie badań mikrobiologicznych
prof. dr hab. Wojciech Niżański
UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU, Katedra Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich
Ukończył studia w 1992 r. na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu. W 2009 obronił habilitację z zakresu rozrodu małych zwierząt. Od roku 2011 jest zatrudniony na stanowisku profesora UP. Od 2009 r. pełni funkcję Kierownika Katedry Rozrodu Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu. W latach 2007-2013 zasiadał w Zarządzie European Veterinary Society for Small Animal Reproduction EVSSAR, a w latach 2011-2013 pełnił funkcję Prezesa EVSSAR. Członek Zarządu Głównego i Przewodniczący wrocławskiego oddziału Towarzystwa Biologii Rozrodu. Jest ponadto członkiem Komitetu Biologii Rozrodu i Komitetu Nauk Weterynaryjnych PAN.
Profesor jest organizatorem krajowych i międzynarodowych konferencji dla lekarzy weterynarii, m.in. EVSSAR Congress Wrocław 2009 i 2014, EVSSAR Congress w Louvain Le Neuve 2010, Mediolanie 2011 i Tuluzie 2013 oraz International Symposium of Canine and Feline Reproduction ISCFR Wiedeń 2008 i Whistler Kanada 2012; od 2006 organizuje corocznie Kongres „Problemy w rozrodzie psów i kotów” we Wrocławiu. Jest aktywnym klinicystą, a zakres jego zainteresowań to: andrologia zwierząt, techniki wspomaganego rozrodu, aplikacyjne aspekty biotechnik w rozrodzie, zagadnienia związane z płodnością zwierząt, genetyczne przyczyny zaburzeń rozrodu, sztuczna inseminacja, ocena gamet za pomocą technik zaawansowanych – analiza komputerowa kinetyki ruchu plemników oraz cytometria przepływowa w ocenie nasienia, badanie cytologiczne w rozrodzie zwierząt.